Představení Jeseníků: Klenot české přírody

Než vyrážíme na cesty, pojďme si přiblížit, co všechno Jeseníky nabízí. Jsou to hory plné zeleně, divokých řek a výjimečných panoramat, které si bezpochyby zamilujete. A nemusíte být ani zkušený horolezec, aby jste si mohli tyto krásy užít. Jeseníky jsou doslova protkány sítí značených turistických stezek, které jsou přívětivé i pro rodiny s dětmi. No a moje Radomíra, ano, ona je z Jeseníků doslova nadšená, každý kopeček je pro ni dobrodružstvím velikosti Mount Everestu.

Praděd: Panovník Jeseníků

Nejvyšší hora Jeseníků, to je majestátní Praděd. Své královské postavení si zaslouží nejen díky své výšce, ale také díky rozhledně, která se tyčí na jeho vrcholu. Člověk má pocit, jako by se dotýkal oblohy. A při dobré viditelnosti uvidíte nejenom celé Jeseníky, ale dohlédnete až na Sněžku v Krkonoších.

Ramzovské sedlo: Království lyžařů a milovníků sjezdové turistiky

Pokud máte rádi zimu a lyže, pak je Ramzovské sedlo vaší destinaci snů. Jednu chvíli sjíždíte na lyžích panenské sjezdovky, o chvilku později se proháníte na běžkách podél horských potoků. A to nejlepší? Ani v letních měsících tu nezahálíte – kola a pěší turistika jsou tady stejně báječné jako zimní sporty.

Dlouhé Stráně: Technický zázrak uprostřed přírody

Jen málokde na světě najdete tak dokonalou symbiózu přírody a lidského umu, jako je tomu u Dlouhých Strání. Tato hydroelektrárně je dokonalým příkladem toho, jak můžeme odebírat energii přírody bez toho, aby jsme ji ničili. Navíc výhledy ze zdejších vrcholků jsou nádherné a vy si jich můžete užít při návštěvě tohoto unikátního technického díla.

Rejvíz: Krása rašelinišť a tajemných jezírek

Možná to nezní tak vzrušující jako výstup na Praděd, ale věřte mi, kouzlo Rejvízu a jeho velkého mechového jezírka ve vás zanechá hluboký dojem. Ticho rašeliniště prokládané květenou, kterou mimo Jeseníky těžko najdete, je jako balzám na duši. Zdejší příroda má léčivou moc, která vám pomůže zapomenout na všední starosti.

Karlov pod Pradědem: Rodinný výlet na míru

Když v Jeseníkách, nenechte si ujít Karlov pod Pradědem. Místo jako stvořené pro rodinný výlet. Zde se můžete těšit na krásné procházky, zajímavé edukativní stezky a mnoho míst, kde si pořádně odpočinete. Je tu klid, horský vzduch a místní lahůdky k pochutnání. A pokud jste praví dobrodruzi, můžete se zkusit vydat po lanových parcích anebo směr hřiště pro děti.

Tips and Tricks: Jak si Jeseníky užít naplno

Nakonec pár rad, jak si Jeseníky opravdu užít. Předpokládám, že nepotřebujete další rady typu 'nechoďte do hor v sandálech', proto se zaměříme na to podstatnější. V první řadě vždy sledujte předpověď počasí a meny se s sebou dostatek vody a teplého oblečení. A pamatujte, v Jeseníkách není nikdy špatné počasí, jen špatně připravený turista. Tak tedy ať vám Jeseníky přináší stejně nezapomenutelné zážitky jako mně a mé rodině. Radost z objevování nových míst, to je to pravé kouzlo výletů do hor!

Post-Comment