Objevte kouzlo Krkonoš: Nejen lyžování na Sněžce

Krkonoše jsou bezesporu jedním z nejnavštěvovanějších horských pásů v České republice. Odtud pochází legendární Sněžka, nejvyšší hora Čech. Zimní sezóna zde kypí životem, a to nejen díky rozmanitým sjezdovkám, ale i díky bohatému výběru aktivit mimo svahy. Středisko Pec pod Sněžkou, nabízí nejen výborné lyžařské podmínky, ale i pestrý program pro celou rodinu. Zajímavostí je snadná dostupnost sjezdovek, moderní lanové dráhy a kvalitní služby včetně lyžařských škol s kvalifikovanými instruktory.

Pro milovníky dlouhých bílých strání jsou zde připravené kilometrové běžkařské trasy, které vedou malebnou krajinou Krkonošského národního parku. Kulinářští nadšenci si přijdou na své v místních horských boudách, kde můžete ochutnat tradiční české speciality jako jsou bramborové placky či kyselo. Výlet lanovkou na Sněžku je pak zážitkem, který si nesmí nechat ujít žádný návštěvník této oblasti.

Jeseníky - klenot na severu Moravy

Jeseníky přitahují návštěvníky svou divokou přírodou a méně komerční atmosférou oproti Krkonoším. Praděd, nejvyšší hora Jeseníků, je obklopena hustými lesy a čistými horskými potoky, což dělá z této oblasti raj pro milovníky přírody. Lyžařské středisko Červenohorské sedlo nabízí méně přelidněné sjezdovky a je oblíbené především mezi rodinami s dětmi a začínajícími lyžaři. I zde můžete najít kvalitní ubytování a restaurace, které nabízí domácí kuchyni.

Pro ty, kteří hledají více dobrodružství, je možné vydat se na noční lyžování, či využít rozsáhlých možností pro snowboarding. Jeseníky jsou také známé svými lázeňskými městy, jako jsou Jeseník nebo Karlova Studánka, které lákají návštěvníky na wellness pobyty spojené s aktivním odpočinkem v horách.

Šumava: Lyžování a historie v jednom

Šumava, často označovaná jako 'zelené střecha Evropy', je oblíbená nejen mezi běžkaři, kteří zde mohou využít stovky kilometrů upravených tras, ale i mezi sjezdaři. Střediska jako Železná Ruda nebo Lipno nad Vltavou poskytují výborné podmínky pro lyžování všech úrovní. Kromě toho můžete v Šumavě navštívit řadu historických památek, například gotický hrad Kašperk nebo klášter Vyšší Brod.

Šumava je také domovem unikátních přírodních scenerií, jako jsou ledovcová jezera či rozsáhlé borové lesy. Tyto aspekty dělají z Šumavy ideální místo pro rodiny, páry i jednotlivce hledající klidnou dovolenou uprostřed přírody. Ať už se rozhodnete pro aktivní dovolenou, nebo preferujete relaxaci, Šumava nabízí to nejlepší z obou světů.

Post-Comment