Královna českých hor: Krkonoše

Pojďme začít s Krkonošemi, tím nejvyšším a možná i nejznámějším pohořím u nás, které každoročně láká turisty z celého světa. Krkonoše jsou domovem nejen nejvyšší české hory – Sněžky, ale i množství dalších vrcholů, které si zaslouží pozornost. Krkonošský národní park poskytuje návštěvníkům bohatou flóru i faunu, nádherné výhledy a příležitosti k nepočítaným vanderům, ať už jste zkušený turista nebo rodina s dětmi. Pstruhové říčky, drsné vřesoviště a zadumané lesy jsou jako z pohádky.

Sumavané zvou do přírody: Šumava

Šumava, často označovaná jako 'zelená střecha Evropy', se pyšní nedotčenou přírodou a hlubokými lesy. Pohoří je charakteristické svými rozlehlými vrchovištěmi, rašeliništi a čistými jezery, která jsou domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. Malebné Šumavské jezery jako je Černé nebo Čertovo jezero, stejně jako mohutné řeky Otava a Vltava, dávají této oblasti svůj jedinečný ráz.

Vysoké hory uprostřed Moravy: Jeseníky

Jeseníky, které někdy zůstávají ve stínu Krkonoš, jsou opravdovým pokladem uprostřed Moravy. Hřebeny se táhnou s řadou vrcholů přesahujících tisíc metrů nad mořem, a na svém putování zde můžete objevit klenoty jako je Praděd nebo Dlouhé stráně. Krajina je sytá vodopády, skalními útvary a horskými loukami plnými pestrobarevných kvítí. A kdo by neznal romantický Jesenický sníh, který tu leží ještě dlouho po jarním tání v nižších oblastech.

Tajemství zdánlivě nekonečných lesů: Český les

Český les, téměř opomíjený bráška Šumavy, leží na západě Čech a nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat méně navštěvované, avšak neméně malebné kouty našeho území. Tato krajina je jako stvořená pro ničím nerušené procházky lesními hvozdy a bezstarostné pikniky v samém srdci přírody. Samotáři a milovníci ticha zde najdou svůj osamělý ráj.

Skalní města a úchvatné výhledy: Český ráj

Český ráj, označovaný někdy jako 'krajobrazný ráj', je domovem nejen historických hradů a zřícenin, ale také úchvatných skalních měst. Prachovské skály, Hruboskalsko či Malá Skála předvádějí uměleckou práci přírody na jejím vrcholu. Turisty mohou bavit nejen výšlap na vyhlídkové vrcholy, ale i pohled do hlubokých skalních roklí a spletí.

Beskydy: Svět dřeva a lidových tradic

Beskydy, známé svou přírodní rozmanitostí, jsou místem, kde se člověk může spojit s tradicemi a kulturou Valašska a Moravskoslezského regionu. Příroda tohoto pohoří je stále živá a autentická, a pokud vás baví toulky lesem nebo jízda na kole, zde vám nikdy nebude nudit. Lidová architektura a dřevěné kostely jsou neodmyslitelnou součástí této malebné scenérie.

Hrudky i zákoutí Lužických hor

Lužické hory, patřící k menším českým pohořím, lákají turisty svojí intimní atmosférou a rozmanitostí krajiny. Zdejší vrchy možná nepřesahují hranici dvou tisíc metrů, ale i tak ve vás dokážou vyvolat smysl pro dobrodružství. Nenechte si ujít Ještěd s televizní věží a výhledy, které se vám za jasného počasí naskytnou na Šumavu nebo do Saska.

Záhadná krása: Krušné hory

Krušné hory, které tvoří přirozenou hranici mezi Českou republikou a Německem, jsou svérázným světem plným zákoutí, která stojí za to objevit. Turisté si zde mohou vychutnat četné zajímavé fenomény, jako jsou křižovatky horských cest, fantastické vyhlídky a stále živé památky hornické činnosti. Je to kraj, který v každé roční doby ukazuje jinou tvář, a kde si můžete vychutnat klid a tichou krásu přírody.

Post-Comment