Proč vyrazit do Krkonoš?

Krkonoše jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších pohoří České republiky. Mají spoustu přírodních krás, turistických cest, historických památek a spoustu zábavných aktivit pro všechny věkové kategorie. Já sama jsem se sem vydala už nesčetněkrát a pokaždé si odnesu kus nového dobrodružství pro moji duši i fotoalbum.

Nádherná panorama z českých horských vrcholů

Vystoupejte na Sněžku, nejvyšší horu Krkonoš a České republiky! Její vrchol vám nabídne neuvěřitelné výhledy, které si zaslouží místo ve vašich vzpomínkách i na Instagramech. Cesta nahoru je sice trochu náročnější, ale výhled stojí za to. A pokud vám pěší turistika není blízká, lze využít lanovku. Nezapomeňte si vzít s sebou dobré boty a větrovku, počasí tu bývá proměnlivé!

Magické vodopády a horské potoky

Co může být krásnější než poslech šumu přírody a pozorování tančící vody ve vodopádech? Pančavský vodopád, nejvyšší v ČR, nebo Menší Labský vodopád jsou skvělé destinace. Místní vodopády jsou kouzelné v každém ročním období, ale pokud tam přijdete jaro či po dešti, představení bude o to impozantnější.

Naučné stezky pro celou rodinu

Krkonoše nabízí mnoho naučných stezek, jako je třeba naučná stezka Krkonošské rašeliniště nebo cesta po stopách krkonošských pověstí. Jsou ideální pro rodiny s dětmi, které chtějí spojit turistiku s vzděláváním a zábavou. Některé stezky jsou přístupné i s kočárkem, takže si výlet užijí opravdu všichni členové rodiny.

Lyžařský ráj pro začátečníky i pokročilé

Lyžování v Krkonoších je prostě top! Několik kilometrů upravovaných sjezdovek, běžecké tratě a snowparky pro snowboardisty. Navíc tu najdete skvělé školy lyžování pro ty, kteří se na lyže postaví poprvé, nebo pro ty, kteří se chtějí v něčem zdokonalit. Po náročném dni na svahu si můžete dopřát pořádnou porci svařeného vína nebo typického krkonošského pečeného koláče.

Chataření a horské hotely s nádechem tradice

V Krkonoších je nepřeberné množství chat a horských hotelů, které provoní vaše ranní i večerní chvíle autentickou atmosférou hor. Od výletních chat až po luxusní wellness hotely s panoramatickým výhledem. Z mé vlastní zkušenosti mohu doporučit třeba chalupu Maršovka nebo horský hotel Kotel, kde jsem zažila jedny z nejpohodovějších nocí pod hvězdami.

Výlety pro milovníky historie a kultury

Nejen příroda, ale i historie tu má své místo. Například Hornické muzeum v Harrachově nabídne pohled do doby, kdy Krkonoše nebyly jen o turistice, ale také o těžké práci horníků. Nebo zámek Vrchlabí, kde se dozvíte o historii šlechtického rodu, který zámek založil. Každý milovník historie si tu najde ten svůj klenot.

Nejlepší restaurace a hospůdky

Výlet do Krkonoš by nebyl úplný bez dobrého jídla. A právě tu se dočkáte kulinářských zážitků, které potěší vaše chuťové buňky. Od tradiční české kuchyně po moderní gastronomické kreace. V hospůdkách jako je Na Rozcestí nebo zlatý Kotel, si můžete nejen výborně zakousnout, ale i zaposlouchat se do vyprávění místních o tom, jak se žilo v Krkonoších dříve.

Outdoorové aktivity pro dobrodruhy

Pokud máte rádi adrenalin a aktivní odpočinek, Krkonoše jsou tím pravým místem. Od paraglidingu přes průzkum jeskyní až po horskou cyklistiku, to všechno zde najdete. A hlavě, zažijete pocit svobody a neomezených možností, které vám horské krajiny nabízí.

Bonusový tip: Jak si užít Krkonoše v průběhu celého roku

Nakonec malý bonbonek: Krkonoše jsou kouzelné v jakékoliv roční době. V zimě bílé sjezdovky, běžecké tratě a sněhové radovánky. Na jaře zase proměnlivá, ale čerstvá příroda plná květů. V létě hory nabídnou únik od městského horka a na podzim se můžete kochat paletou barev, kterou vám příroda nabídne. Prostě v Krkonoších si každý přijde na své, ať už má rád cokoliv!

Post-Comment