Příprava na cestu – co byste měli vědět

Ať už jste ostřílený motorkář nebo začátečník, správná příprava je klíč k úspěšnému výletu. Nejprve si důkladně prohlédněte svůj stroj: jsou pneumatiky v dobrém stavu? Jak je to s brzdovou kapalinou? Připravte si náhradní žárovky, pojistky a základní nářadí. V neposlední řadě si ověřte pojištění a doplnění 'zelené karty'. Také nezapomeňte na komfortní oblečení, které vám poskytne potřebnou ochranu a zároveň pohodlí.

Vybíráme správnou trasu – kudy jet

Při výběru trasy myslete na to, co od cesty očekáváte. Chcete projíždět serpentiny v horách, obdivovat pobřeží mořů, nebo se vydat za historickými památkami? Mapa Evropy je protkaná úžasnými cestami - od legendárního Stelvia v Itálii až po Drum na Střední Skotsko. Každá země má co nabídnout, takže pravděpodobně bude nejtěžší se rozhodnout, kam vyrazit jako první.

Alpské průsmyky – výzva pro odvážné

Alpy jsou bezesporu motorkářským rájem. Nejenže vás čekají dechberoucí výhledy, ale také náročné průsmyky, které prověří vaše řidičské dovednosti. Passo dello Stelvio, Grossglockner či Col de l'Iseran jsou jenom některé z míst, kde si pořádně zajezdíte. Nezapomeňte na pravidelné pauzy, abyste si mohli užít panoramatické výhledy a svěží alpský vzduch.

Romantická cestování – Francie a její Route Napoléon

Francie v sobě skrývá tisíce kilometrů dokonale udržovaných cest, které vedou přes malebné vesničky a kolem ikonických polí levandule. Jednou z nejznámějších a nejromantičtějších cest je Route Napoléon, sledující kroky slavného generála a císaře napříč nádhernou krajinou Provence.

Irské pobřežní dobrodružství – Wild Atlantic Way

Irska vás překvapí nejen panenskou přírodou, ale i přívětivostí místních obyvatel. Wild Atlantic Way, táhnoucí se na západním pobřeží, je plná výzev. Cesty jsou sice někdy úzké a klikaté, ale kompenzují to nádhernými výhledy na Atlantický oceán, zelená údolí a starobylé ruiny.

Za historií a kulturou – hledáme nejkrásnější památky

Pro milovníky historie a kultury se nabízejí trasy, které spirituálně obohatí každého cestovatele. Granada ve Španělsku, Český Krumlov, nebo římské památky v Itálii – to vše lze objevit na motocyklu. Cestou nejen nabíráte nové zážitky, ale i poznání, které zůstanou s vámi navždy.

Skandinávské toulky – Norsko a jeho fjordy

Ve Skandinávii vás okouzlí přímočarost a čistota přírody. Norské fjordy a divoká krajina nenechá nikoho chladným. Cesta Atlantic Road s výhledem na nekonečné horizonty je jako stvořená pro motorkáře, kteří hledají poklidné, ale zároveň vzrušující zážitky.

Tipy na závěr – jak si cestu nejvíce užít

A nakonec ještě pár tipů, jak si cesty naplno užít. Vždy mějte u sebe dostatek vody a energie – jet na motorce v parném létě není žádnou legraci. Plánujte své zastávky a nebojte se jít mimo beaten paths – některé skvosty jsou skryty právě tam. A co nejdůležitější – buďte otevřeni novým zážitkům a lidem, kteří na vás čekají na cestě.

Post-Comment