Úvod do zimního kouzla českých hor

Vybrat tu pravou zimní destinaci v České republice může být někdy trochu oříšek. Jsou tu totiž místa, jak pro úplné začátečníky, tak pro ostřílené lyžaře, a každý ski areál má své jedinečné kouzlo. Já osobně zbožňuji tu atmosféru čerstvě napadaného sněhu a prvních stop na svahu, to bych nevyměnila ani za všechnu čokoládu světa!

Krkonoše: Království sněhu a lyžování

Když se řekne Krkonoše, většina z nás si představí Špindlerův Mlýn nebo Pec pod Sněžkou. Krkonoše jsou jako stvořené pro lyžařské nadšence. Příroda je tu křiklavě krásná a sjezdovek je jako máku. Navíc když se vám podaří vyjet na Sněžku, výhledy na okolí jsou jak z pohlednice. A kdo by neměl rád ty roztomilé horské chalupy, kde na vás čeká hromada placiček?!

Šumava: Lyžování pro milovníky klidu

Šumava je oáza klidu. Tady si můžete připadat jako jediní na světě, i když jsou svahy plné nadšenců. Známá střediska jakožto Zelezna Ruda nebo Lipno nabízí skvělé podmínky pro rodiny s dětmi a začátečníky. A pokud jste typ, co nemusí tolik adrenalin, budete si tu báječně užívat běžkování mezi zasněženými stromy!

Beskydy a Jizerské hory: Prostě ideální!

Beskydy a Jizerské hory jsou jak z čokoládové reklamy. Jsou tu menší areály, které jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo pro lyžaře, kteří si chtějí užít svahy bez davů. Navíc tu najdete spoustu běžeckých tras, takže i bez lyží si tu každý přijde na své. A víte co je na těchto místech nejlepší? Že máte pocit, jako byste vystoupili z reality – tamhle kráva, tady koza; to prostě musíte zažít!

Orlické hory a Jeseníky: Nenápadné perly

Další skvělá místa, která byste neměli přehlédnout, jsou Orlické hory a Jeseníky. Lyžování tu má dlouhou tradici a střediska jako Deštné v Orlických horách nebo Ramzová v Jeseníkách jsou pro jejich domáckou atmosféru velmi oblíbená. Můžete tu potkat sympatické horské vůdce, kteří vám rádi poradí s výběrem trasy, a když máte štěstí, možná uvidíte i pravého tetřeva hlušce!

Praktické informace: Jak si užít lyžování na maximum

Předtím, než vyrazíte do hor, zkontrolujte si počasí a podmínky na svazích. Klíčové je také vybrat správně vybavení a oblečení. V dnešní době už naštěstí není problém si na místě něco zapůjčit. A nezapomeňte, v horách je vždycky trošku chladněji, tak bundu navíc si raději vezměte. Navíc pokud jdete na hory jako rodina, doporučuji si zjistit dopředu, co všechno můžete dělat společně, protože dětské koutky a školičky lyžování udělají z vašich nejmenších lyžařské mistry.

Tipy na ubytování: Kam se vyplatí zakotvit

Ať už dáváte přednost hotelu s wellness nebo horské chalupě, v českých horách si určitě vyberete. Osobně mám dobré zkušenosti s chatami, kde si můžete sami vařit a užít si soukromí. Ale povím vám mezi námi, že ten luxus v podobě vířivky po dlouhém dni na svahu... to je opravdu nebe na zemi! Dejte ale pozor na to, abyste si ubytování zarezervovali s předstihem, zvlášť jestli plánujete vyrazit o Vánočních svátcích nebo během jarních prázdnin.

Závěr: Proč zimní dovolená v ČR stojí za to

Lyžování v českých horách má své neopakovatelné kouzlo; je komfortní, cenově dostupné a nabízí širokou paletu aktivit pro každého. Ať už chcete strávit čas aktivně na sjezdovkách nebo si užívat zimní pohodu, ČR nabízí ideální kombinaci kvalitního lyžování s nezapomenutelnými zážitky. Navíc je tu tolik krásných míst, že bychom se měly vrátit každý rok a objevovat stále něco nového. Tak co, vidíme se na svahu?

Post-Comment