Úvod do kouzel Beskyd

Beskydy, to není jen název pohoří, to je příslib dobrodružství, odpočinku a nezapomenutelných zážitků. Ať už máte raději poklidné procházky lesními stezkami nebo adrenalinové výšlapy na hřebeny hor, Beskydy vás nikdy nezklamou. I já si zde našla svůj kousek ráje, když jsem v Pustevnách poprvé stanula na běžkách – ale o tom možná někdy příště.

Pustevny: Kousek severu v srdci Moravy

Historické turistické středisko Pustevny, pojmenované po pustinících, je stálicí na seznamu turistů. Uprostřed vzrostlých smrků a borovic zde na vás dýchne duch Valašska i severské architektury. Vzplála-li ve vás touha po poznání tradic, nevynechejte návštěvu jedinečných Jurkovičových staveb.

Lysá hora: Výšlap na střechu Moravy

Pro milovníky výšin a výzev je tu Lysá hora, královna Beskyd. Svojí výškou 1323 m n.m. je nejen nejvyšším bodem Beskyd, ale i místo, které je lemováno legendami a bájemi. A věřte mi, výhled z vrcholu je jako odměna za všechnu tu námahu věnovanou výstupu – a ta oheň a klobása po cestě dolů nemá chybu!

Rožnov pod Radhoštěm: Skanzen a pivo, které stojí za to

Rožnov pod Radhoštěm je domovem nejen známého Valašského muzea v přírodě, ale i minipivovaru s místními specialitami. A po procházce skanzenem, který vás provede historií Valašska, jak lepší uzavřít den než sklenkou zlatavého moku a valašskými frgály?

Soláň: Výlet na hranici oblohy

Na Soláni pocítíte, že hranice mezi nebem a zemí není tak pevná, jak jsme si mysleli. Toto mystické místo s magickým výhledem do širokého okolí je ideální pro odpočinkové chvíle s rodinou nebo za meditací. A vydat se na kole po okolních stezkách je zážitek samý adrenalín a endorfiny.

Radhošť: Cesta ke svatyni a divům přírody

Radhošť, to je místo, kde se mísí duchovno s nádherou přírody. Pocestujte k soše Radegasta nebo ke kapli svatého Cyrila a Metoděje a nechte se unést atmosférou horské osvěžující energie. A proč neprozkoumat nedalekou Dolní Bečvu s její nádhernou přírodou?

Post-Comment